Mikuláš a tramvaje

Mikulas

Výchovně – vzdělávací kniha pro děti předškolního a školního věku. Mikuláš je pětiletý syn řidiče tramvají. Má nadpřirozenou schopnost: dovede si povídat s tramvajemi a ony si povídají s ním. Díky tomu se Mikuláš dozvídá, co lidé využívající služeb městské hromadné dopravy dělají dobře nebo špatně. On se touto cestou, nenásilnou formou učí správně chovat a efektivně využívat veřejnou dopravu.

Aktuální stav: Pozastaveno.

ČISTIČ

Volné pokračování detektivního románu Konečná zastávka. Tým kriminalistů pod vedením majora Vlastimila Průchy již několik let řeší případy nenadálých brutálních vražd narkomanů a jejich dealerů. Sériový vrah si počíná nejen velmi brutálně, ale překvapuje také svou nevyzpytatelností. Vždy udeří nečekaně, mezi jednotlivými útoky dělá různě dlouhé odmlky.

Aktuální stav: Dokončena první verze rukopisu. Vzhledem k rozsahu (téměř 800 stran) bude nutná redukce textu na nezbytné minimum.

HODNÁ HOLKA

Volné pokračování románu Čistič. Tentokrát se naši oblíbenci přesouvají z krajského města Černá až na samotný severovýchod kraje, konkrétně na vysokou nezaměstnaností sužované Osoblažsko. Řidič ranního autobusu si všiml v příkopu u silnice nad Dívčím Hradem těla mladé ženy ze sousední obce. Když zastavil a vystoupil, záhy zjistil, že jede pozdě – oběti již není pomoci. V průběhu vyšetřování se mimo jiné ukáže, že zavražděná Diana Mosslerová měla nadmíru vřelý vztah k místním mužům, jimž velice ochotně vycházela vstříc především po intimní stránce, a také za sebou měla jednu – pro někoho možná překvapivou – zkušenost… Ke zločinu došlo v noci, na liduprázdném místě, beze svědků. Stopy vedou různými směry, ale jenom jeden z nich je ten správný…

Aktuální stav: Dokončena třetí korektura.

ANTON

Čtvrtý díl série o oddělení násilné kriminality vedeném majorem Průchou. Osaměle žijící senior Anton Hollý zmizí beze stopy. Zůstanou po něm jen odemčený dům a prázdná garáž. Antonovo zmizení oznámí jeho syn Albert, který s ním jako jediný udržuje pravidelný kontakt. Proč se starý muž odmlčel a následně zmizel? Rozhodl se snad dobrovolně skoncovat se životem, protože ho doslova sžírala rakovina plic? Nález neznámého mrtvého muže u bývalého statku odstartuje nové vyšetřování. Tým majora Průchy zjišťuje, o koho se jedná. Je to Anton? Pokud ano – kdo ho jen tak pohodil u silnice jako prašivého psa? Zmizelé auto se čirou náhodou podaří najít, když v něm policisté pronásledují mladého výlupka. Má snad Antonovo zmizení na svědomí on? Pokud ano – proč? Chtěl se zmocnit auta, Anton se ho nemínil jen tak vzdát, a došlo k šarvátce s tragickým koncem? Otázek rapidně přibývá, čas neúprosně chvátá, odpovědím a pravdě se ale na světlo světa příliš nechce… Kde je pravda?

Aktuální stav: Napsáno cca 60 % textu.

NENÍ CESTY ZPĚT

Zbrusu nová detektivka, která vznikla na základě podnětů čtenářů a kritiků. Nový tým oddělení násilné kriminality je zredukován na nezbytné minimum, tzv. Tvrdé jádro. Vedoucí oddělení, vyšetřovatel a čtyři operativci ve spolupráci se soudním lékařem a týmem techniků řeší rodinnou tragédii, která zprvu vypadá jako nelítostná poprava zakončená sebevraždou pachatele. Ovšem ještě na místě činu vznikne pádné podezření, že byl u samotného činu přítomen někdo další. Někdo, kdo ví, co se stalo, ale nikomu nic neoznámil a zjevně neodvrátil nejhorší možný závěr…

Aktuální stav: Dokončena první verze rukopisu.

MANIPULANT JARDA
aneb Historky ze smyčky

Sbírka krátkých povídek psaných ich formou. Manipulant Jarda pracuje osmnáct let u dopravního podniku. Za tu dobu se vypracoval z pozice běžného řidiče také na manipulanta, který má na starost hladký průjezd tramvají frekventovanou smyčkou na jedné z konečných na periferii města a jejich správné pořadí při výjezdu do nástupní zastávky. Sbírka je psána formou krátkých, na sebe navazujících povídek zachycujících jednu Jardovu ranní směnu. Kromě různých pracovních lapálií máte možnost nahlédnout také do jeho nitra, komplikovaného osobního života, poznat řadu jeho kolegů a kolegyň včetně nadřízených, a v neposlední řadě si touto cestou také můžete rozšířit povědomí o tom, jak to u tramvají chodí tam, kam se běžný člověk nepodívá.

Aktuální stav: Napsáno cca 20 % textu.